1. Ana Sayfa
  2. Anne
  3. Çin Takvimi, Hamilelik Planlama, Nasıl Hesaplanır?

Çin Takvimi, Hamilelik Planlama, Nasıl Hesaplanır?

Çin Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır. Uzakdoğu ülkelerinde yüzyıllardır kullanılmakta olan Çin Takvimi ilk olarak adından da anlayacağınız üzere Çin’de ortaya çıkmıştır. Çin Takviminin geçmişi Çin tarihinin ilk zamanlarına kadar dayanmaktadır. Çin halkı tarafından Çin Takvimi pek çok farklı alanda kullanılmaya başlandı. Özellikle bebeklerin cinsiyeti ve kısa zaman arasında gerçekleşecek olan olayların tahmini bunlar arasında ilk sırada yer alıyor. Kehanetlerin önüne geçmek için Çin Takvimi, Çin’de imparatorlar tarafından zaman zaman kullanımı yasaklansa da tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Orijinal Çin Takvimi ise Pekin’de bulunan kütüphanede korunmakta ve saklanmaktadır. 700 yıllık bir geçmişe sahip olan Çin Takvimi halk arasında %80’den fazla doğruluk oranı verdiğine inanılmaktadır.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Çin Takvimini kullanarak doğacak olan bebeğinizin cinsiyetini önceden tahmin edebilirsiniz. Çin Takvimini kullanırken özellikle dikkatli olmanız gereken iki nokta bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki ve en önemlisi Çin Takvimine uygun olarak belirlenen anne yaşıdır. Eğer doğru tahminler ile karşılaşmak istiyorsanız Miladi takvim ile Çin Takvimi arasındaki yaş farkına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çin Takvimi ile cinsiyet hesaplama yapar iken önemli konulardan bir diğeri ise cinsel ilişkinin dönemidir. Bebeğinizin cinsiyetiniz Çin Takvimine göre tahmin etmek için tahmini doğum tarihini iyi hesaplamanız gerekmektedir. Çin takvimi ile cinsiyet hesaplama işleminde son adet dönemi baz alınarak bebeğin tahmini doğum tarihi çıkartılmalıdır.

Çin Takvimi ile Bebeğin Cinsiyeti Belirlenir mi?

Yüzyıllardır Çin halkı ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde kullanılmakta olan Çin Takviminin herhangi bir bilimsel kanıtı bulunmamaktadır. Halk arasında her ne kadar Çin Takvimine olan inanç yüksek olsa da doğmamış bir bebeğin anne karnında iken cinsiyetini tahmin etmek sadece tıbbi cihazlar ile kontrol edilmesi ile ortaya çıkacaktır.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Hesaplama Videosu

 

Çin takvimine göre, bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için; bu takvime göre yaşınızı doğru olarak hesaplayabilmeniz oldukça önemlidir. Peki, Çin takvimine göre yaş nasıl hesaplanır?

Çin takvimine göre yaş hesaplamak için; Çin takviminin yeni yıla geçiş tarihi baz alınmalıdır. Çin takviminde ay ve güneşin birbirlerine göre konumu esas alındığından dolayı, her sene yılın başlangıcı değişmektedir. Bunun için; yaş hesaplaması da farklı olmaktadır. Yıl başlangıcındaki ortak nokta, her zaman mart ayından önceye denk gelmesidir. Bu neden ile mart ayından sonra doğmuş olanların yaşını hesaplamak oldukça kolay olacaktır. Yapmanız gereken, yalnızca miladi takvime göre olan yaşınıza 1 eklemektir. Ocak ya da şubat ayında doğanlar ise; aşağıdaki tablodan, doğdukları yılın, yıl geçişini bulabilirler. Bu zamandan daha önce doğmuş iseniz; miladi takvime göre olan yaşınıza 2, bu tarihten daha sonra doğmuş iseniz; 1 ekleyerek Çin takvimine göre yaşınızı bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Ben 09.29.2017 diliyim son adet tarihim 1ekim 2017 hamile kalmis olsam cinseyiti ne olur bebeğin korunmadım merak ediyorum teşekkürler

    • Yanliş yazdim kusura bakmayın 09.29.1991liyim son adet tarihim 1 ekim 2017 korunmadım hamile kalıcak olursan bebeğin cinsiyeti ne olur teşekkürler

  2. Güzel bir hesaplama programı yapmışsınız bakalım gerçekten burada yazdığı gibi kızım olacakmı merakla bekliyorum.