Bebekler için ev yapımı deri ürünleri

Bebekler için bitkisel bakım ürünleri hangileri?

Bebeklerin cildi epeyce hassatır. Öpmeden bile mikrop kapabilir, ciltleri bozulabilir. Bu tahrişi önleyebilmek adına yapılması gerekenler… Peki dışardan alınan kimyasal içerikli kremler, sütler, yağlar ne dek güvenli… Hani derler ya anne eli değmiş üstüne yoktur.

İşte böylece anne eli değmiş minarellerle bebeklerin ciltleri bundan böyle gönül rahatlığıyla korunacak.

Pişik kremi
1 çay kaşığı madeni yağı 1 çay kaşığı mısır nişastası ile macun kıvamına gelene dek karıştırın. 2 akarsu kaşığı çinko oksit merhemi ve 2 akarsu kaşığı antibiyotik merhemi ekleyin.

El Dezenfektanı
1/4 kadeh aloe vera jeli 1/4 bardak tahıl alkolü 10 damla güzel kokulu yağ 1 damla yiyecek boyası Malzemelerin hepsini karıştırın ve sprey şişesinde saklayın.

Çocuk saç kremi
Suya az miktarda zeytin yağı eklenir ve sprey şişesinin içine dökülür.

Diş macunu
1 bardak karbonat 1/3 kadeh tuz 3 akarsu kaşığı gliserin Zevkinize tarafından nane yağı ( veya başka bir tat veren şey) Tuz ve karbonatı karıştırın. Gliserini ekleyin ve tamamen karıştırın. Birkaç damla nane yağı damlatın.

Bebekler için ev yapımı cilt ürünleri

Zeytin Yağı
Zeytin yağı en doğal, en saf bebek bakım ürünüdür. Doğal ve organik zeytin yağı ile bebeğinize masaj yapabilir
kuruyan cildini nemlendirebilir, konak oluşumunu imha etmek için banyodan birkaç saat önce saçlarına sürebilir ve hatta pişik için kullanabilirsiniz.

Darı Nişastası
Yüzde 100 saf mısır nişastasını parfümlü bebek pudrası yerine kullanın.
Bebeğinizin ciğerleri ve cildi için daha iyidir ve bununla birlikte daha ucuza mal olur.

Bebek Islak Mendilleri
¼ bardak bebek ya da zeytinyağını 2 kadeh su ve ¼ kadeh bebek şampuanı ile karıştırın. Kağıt havlu rulosunun yarısından belirli.
Kartonun merkezinden çıkartın. Kullanılmış abes bir ıslak çaput kabına yerleştirin ve hazırladığınız karışımı içine boşaltın. Diğer nemli mendiller gibi kullanın.

Çocuklar için Yulaf Ezmeli Banyo
Bir kadeh sade yulaf ezmesini mutfak robotunda veya kahve öğütücüsünde toz haline gelinceye kadar öğütün.. İçine içme suyu ekleyin ve yulaf tozunu banyo suyunda çözülene değin elinizle karıştırın.
Su çiçeği, pişik zehirli meşe ve benzeri durumlardan olan kaşıntıları rahatlatır. Kuru cilde de iyi gelir.

Kaynak: HaberTürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir